Praca na budowie w Niemczech – czy się opłaca?

lip 28, 2020 | Porady

Praca na budowie w Niemczech – czy warto?

Wyjazdy do pracy  przy budowach w Niemczech stale zyskują na popularności. Coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać za zachodnią granicę w celach zarobkowych, a Niemcy są najczęściej wybieranym do wyjazdu zarobkowego krajem. Czy taka praca faktycznie pozwala zarobić więcej i jak to wygląda w praktyce?

Plusy pracy w Niemczech

  1. Zarobki – to zdecydowanie najczęstsza motywacja do wyjazdu do pracy za granicę. Nie jest tajemnicą, że przeciętne wynagrodzenie pracownika w Niemczech jest znacznie wyższe, niż w Polsce, co sprawia, że praca w tym kraju jest dla Polaków szczególnie atrakcyjna
  2. Dużo ofert pracy – u naszych zachodnich sąsiadów zapotrzebowanie na pracowników budowlanych i wykończeniowych jest olbrzymie. Praca fachowców jest tam wysoko ceniona i każdy może znaleźć ofertę dla siebie
  3. Łatwy dojazd – ponieważ sąsiadujemy z Niemcami, dotarcie tam nie zabiera wiele czasu, a wiele firm transportowych oferuje szybki i wygodny przejazd. Dodatkowo, firma Berma-Bau zapewnia dofinansowanie pierwszego przejazdu do Niemiec w kwocie 50 euro
  4. Niewiele formalności – z nami praca w Niemczech jest legalna i nie wymaga zbyt dużo formalności. Ty pracujesz na własnej działalności gospodarczej, a my pomagamy załatwić wszelkie dokumenty i pomożemy w prowadzeniu księgowości. Sprawdź, jakie to proste!

Ile można zarobić?

Wynagrodzenie dla naszych pracowników to co najmniej 12 000 zł miesięcznie. Od tej kwoty należy odliczyć ryczałt, składki ZUS oraz koszty księgowości. Ostatecznie, pracując z Derma-Bau, zarobisz ,,na rękę” co najmniej 10 600 zł miesięcznie.  Dla porównania, przeciętne zarobki pracownika budowlanego w Polsce wynoszą 3 270 zł brutto miesięcznie (wg raportu Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, styczeń 2020). 

Dla naszych pracowników oferujemy bezpłatne zakwaterowanie w pensjonatach, zatem nie musisz opłacać kosztów mieszkania. Jedyne koszty, jakie musisz opłacić, to wyżywienie i transport. Ceny w Niemczech są nieco wyższe, niż w Polsce, a różnice są mniejsze lub większe w zależności od produktu. Przykładowe ceny produktów (w euro) w Polsce i w Niemczech zostały opisane niżej:

Jak widać, nawet po odliczeniu kosztów utrzymania, transportu czy rozrywki, zarobki z pracy na rynku niemieckim znacznie przewyższają zarobki na podobnym stanowisku w Polsce.

Jakie są możliwości pracy?

W Derma-Bau poszukujemy pracowników budowlanych. Wykonujemy duże i małe prace budowlane, zarówno w obszarze budownictwa mieszkaniowego, jak i przemysłowego. Stawiamy na długoterminową, stabilną, i przede wszystkim legalną współpracę. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy TUTAJ, i aplikuj przez internet, w naszym biurze, lub telefonicznie.

 

Z Derma-Bau praca na budowach w Niemczech jest opłacalna, bezpieczna i stabilna. Oferujemy wiele możliwości zatrudnienia i pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności. Od 8 lat z sukcesem realizujemy projekty budowlane na terenie całych Niemiec. Dołącz do naszej rozrastającej się brygady!

Często zadawane pytania (FAQ)

  • Jak często mogę zjeżdżać do domu z pracy w Niemczech?

Zjazdy do Polski odbywają się co 6 tygodni, pracownicy wracają do kraju na tydzień. Jest możliwość częstszych powrotów – po konsultacji z biurem.

  •  Na jak długo zawierany jest kontrakt?

Stawiamy na stabilną, długotrwałą współpracę. Preferujemy wielomiesięczne warunki umowy.

  • Czy obecnie, w sytuacji epidemii, wyjazd jest bezpieczny?

Jak najbardziej! Na naszych budowach nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku zarażenia koronawirusem od początku epidemii. Sprawdź TUTAJ szczegółowe informacje o środkach ochrony

  • Czy funkcjonują premie za polecenie pracownika?

Za polecenie do pracy nowego fachowca budowlanego przyznajemy bonus w wysokości 100 euro.

Derma bau

Dostawaj powiadomienia o nowych ofertach pracy na swój e-mail!

Koniecznie wejdź teraz na swój adres e-mail i potwierdź dołączenie do naszej listy!

Dostawaj powiadomienia o nowych ofertach pracy na swój adres e-mail!

Dostawaj powiadomienia o nowych ofertach pracy na swój adres e-mail!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać informację o nowych ofertach pracy w Niemczech

*W każdej chwili możesz się wypisać

 

Koniecznie wejdź teraz na swój adres e-mail i potwierdź dołączenie do naszej listy!